Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - burakcalik

Pages: [1]
1
Duyurular / Soldat-TR 10. Yıldönümü
« on: April 17, 2015, 12:35:30 PM »
Arkadaşlar bugün Soldat-TR'nin 10. yıl dönümü. Tam 10 seneyi geride bırakmışız.

İlk açıldığımızda, sadece 10-15 kişiyken Nebula.gen.tr sunucularında oynardık. 2-3 klan arasında maçlar olurdu falan. Sonra binlerce kişinin buluştuğu bir yer olmuştu Soldat-TR. Nereden nereye.

Son yıllarda oynayan kimsenin kalmaması üzücü, ben dahi oynamıyorum. Yine de site açık duracak, güncellemeler siteden bildirilir. Yapılırsa eğer Soldat 2'de görüşmek üzere ;P

2
Duyurular / Re: Soldat-TR Durumu ve Forum Sıfırlanması Hakkında
« on: January 11, 2015, 05:32:39 AM »
Selam ama mesaj atarken doğrulama işinin mantığını anlayamadım.Bari kodu kaldırın  >:(
Birkaç mesajdan sonra kalkıyor.

3
Müzik / Re: Ne dinliyorum ?
« on: December 25, 2014, 01:31:07 AM »

4
Duyurular / Soldat-TR Durumu ve Forum Sıfırlanması Hakkında
« on: December 20, 2014, 11:41:54 PM »
Arkadaşlar selam,

Son 2-3 senedir Soldat ile hiç ilgilenmiyorum. Bunun en büyük sebebi artık Soldat'ın eskisi kadar aktif oynanmaması ve eski tadını vermemesi.


Bugün foruma bir bakayım dedim ve spam botlarının saldırdığını gördüm. Gün içinde yüzlerce mesaj atmışlar son birkaç günde. Onlarca farklı üyelik vardı. Silmeye başladım ama baş edemediğimi farkettim. Forumun güvenlik ayarlarını attırayım ve sürümünü güncelleyeyim vs. derken yanlışlıkla yedek almadan forumu patlatmış oldum. Gördüğünüz üzere tüm mesajlar, üyelikler gitmiş durumda. Sıfırdan forum açtım.

Aslında bu sıfırlama olayı hoşuma gitti, çünkü o spamları temizlemek işkence olacaktı. Hem daha az kategorisi olan, daha küçük bir forum artık daha iyi olacaktır, çünkü eskisi kadar aktif değil zaten.

Eğer eski forumdan almak istediğiniz mesajlar, önemli şeyler varsa veritabanı yedeğini kurtarabilirim sanırım ve mesajları görebilirsiniz, ancak mesaj ekleri vs. gitmiş durumda. İsteyen olursa kuracağım.


Bunun dışında şuan Macellan'da cto ve kurucu ortağıyım. Web tabanlı kurumsal yazılımlar, websiteleri, kurumsal kimlik tasarımları vb. şeyler yapıyoruz. Şuanda bir avrupa lokasyonlu şirket sunucumuz var, oradan CTF ve DM şeklinde 2 tane Soldat sunucusu açmayı düşünüyorum. Eğer isteyenler olursa açacağım.

Edit:

Capture the Flag
IP: server2.macellan.net
Port: 23073

Death Match
IP: server2.macellan.net
Port: 23074



Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
İstek, talep, soru vs. varsa her şeye açığım, konu altında belirtebilirsiniz.

Pages: [1]