Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Tanışma / Re: Selamlar SoUl AkMaN
« Last post by holiwan on October 12, 2018, 12:59:48 AM »
Vakit bulduğumda gelecem şu bedelli askerliğe bi gidip geleyim kral değişmeyen tek şey dalgaya tsunami  ;D tekrardan başlayacam zaten :)
2
Tanışma / Re: Tanışma alanı konu başlığı
« Last post by Yes, Sir! on September 11, 2018, 01:52:22 AM »
Öncelikle bir kaç tane de olsa Türk oyuncuyu tekrardan görmek güzel. Ben de bayadır oynayan birisi olarak cümleten selamlar olsun. Beni pek bilmezsiniz realistic oynardım hep fakat şimdi oynayan hiç kalmadı. Oyundan görürseniz selam verin bilelim :D
3
Tanışma / Re: Selamlar SoUl AkMaN
« Last post by Floom on September 04, 2018, 10:30:29 PM »
Eh... Soul akman nickini görünce bi 2007 li yıllara gidip geldim yeniden  :D

Gel hocam buradayız https://discord.gg/t3BW3nm

Edit : Adamın profilde hala "dalgaya tsunami" yazıyor vallahi ağlattın beni nostaljiden  ;D ;D
4
Tanışma / Re: Selamlar SoUl AkMaN
« Last post by Juva on August 30, 2018, 09:41:04 PM »
Çok uzun zaman sonra oyun birden aklıma geldi bir bakayım dedim. Zombi kasabasına benziyor olsa dahi burada insanlar görmek güzel:) Üstelik sizin adınız bir şekilde aklımda kalmış. Umarım tek tük olsada bir kaç sunucuda oyuncular görmek mümkün olur.
5
Tanışma / Selamlar SoUl AkMaN
« Last post by holiwan on August 30, 2018, 05:05:10 AM »
Eskiler az buz tanır beni gece aklıma geldi forum aktif olmuş tekrardan çok sevindim yıllar geçmiş üstünden :)) oynamaya tekrardan başlamak istiyorum eğer ki aktif insan varsa
6
Diğer Konular / Re: Soldatsız Geçen Yıllar
« Last post by holiwan on August 30, 2018, 05:00:45 AM »
Sa beyler yıllar oldu girmeyeli eskiler tanır bizi :)


SoUl AkMaN :)) hatırlayan arkadaşlar varsa yazsın çoğu insanı unuttuk çünkü :))
7
Soldat Rehberi / Re: Soldat Kontrolleri ve İpuçları / Soldat Nasıl Oynanır ?
« Last post by Floom on August 05, 2018, 10:48:40 AM »
İleri Düzey Teknik : Cannonball

Cannonball
Cannonball profesyonel soldat oyuncularının tamamının maçlarda kullandığı kendini boostlama tekniğidir.

Hızlı koşarken W+D veya pozisyona göre A + Sağ Click ile kazandığınız hız ivmesinden sonra takla ile uçarsınız.

Örnek                                                                                        Örnek
 

Ters Cannonball
D+W ile sıçradınız ve boşlukta süzülüyorsunuz ve eliniz hala D de. Tam o anda bir anda ters yön olan A + Mouse Sağ Click ile ters cannonball hareketini gerçekleştirebilirsiniz.
 


Ters Zıplamalı Cannonball
Gördüğünüz örnekten hızlı geçmek istiyorsanız bunu öğrenmek zorundasınız. Pratik yapa yapa alışacaksınız. A+W+Mouse Sağ // D+W+Mouse Sağ :)Bu CB Hızlanması için çok yüksek sıçrama                                     Bu ise çok alçak sıçrama
 
-DOĞRUSU BU-

Ters Düzeltme Cannonball
Gördüğünüz gibi bir yerden çıkacaksınız ama A+W yaparsanız çok ileri gideceğinizi duşuyorsunuz. O zaman hemen A+W+Mouse sağ click ile fazla gitmeden takla atarak düzeltebilirsiniz.
8
Soldat Rehberi / Re: Soldat Kontrolleri ve İpuçları / Soldat Nasıl Oynanır ?
« Last post by Floom on August 05, 2018, 10:37:33 AM »
Ters Takla


Ters istikamete bakarken örnekteki gibi bir engeli aşmak isterseniz tersinize doğru yani sola baktığınızı düşünelim ama sağa doğru ters takla atacaksınız. Yani yüzünüz klavye yönü ile A tuşuna bakıyor ama siz D+W+Sağ Click(JET)kombinasyonlarını yaparsanız bu şekilde ters takla atabilirsiniz.
Önemli: Jet ( Sağ Mouse ) e sadece nazikçe bir kez tıklıyorsunuz asla basılı tutmuyorsunuz. Jet rengi gözükmeyecek yani.


   

Bir örnek daha


Hızlı ters taklalar ile dik bayırları hızlı tırmanabilirsiniz.Ters Taklalar
Örnekteki gibi bir yere tırmanmanın tek yolu ters takla atmaktır. Fakat burda biraz ustalık devreye giriyor ilk denemelerinizde yapamamanız çok normal. Örneği iyi izleyelim. Önce A ya basarak kendini biraz dışarı itiyor sonra hemen D+W+Sağ Clik ile taklasını atıp tırmanıyor.

Geç / Delay'lı Takla
İşte benim bebeğim bu takla türü ! D+W+Sağ Click demiştik ya , bu taklayı atmak için D+W yaptıktan sonra 0,5sn gibi bir bekleme süresinden sonra sağ click yaparsanız biraz boşlukta süzüldükten sonra takla gerçekleşir ve buda karşınızdaki rakibe atacağınız büyük bir fake tir. Siz havada süzülürken AWP ile sizi avlamak üzereyken taklanızı atar ve mermiden kurtulursunuz :)

Örnek                                                                  Örnek

 


Örnek
Bu şekilde zorlu engelleri aşabilirsiniz. A+W+Sağ Click / D+W+Sağ Click kombinasyonlarını bolca denemenizi öneririm.
Hızlı Ters Takla
Kendinizi boostlamanın muazzam yolu. Örnekteki kişi bayırdan önce A+WWWWW ile hızlı gidiyor ve tam hızlanıp sonra geldiğinde D+W+Sağ Click ile muazzam bir sıçrayış ile kendini uçuruyor.

 
Duvar Destekli Ters Takla
Kendinizi duvara destek alarakta ters takla atmanız mümkün. Yine aynı şekilde hızlanma + takla olarak yapabilirsiniz.

9
Soldat Rehberi / Re: Soldat Kontrolleri ve İpuçları / Soldat Nasıl Oynanır ?
« Last post by Floom on August 04, 2018, 11:27:25 PM »
Basit Teknik : Yuvarlanma


Yuvarlanma
Evet Soldat göründüğü gibi kolay bir oyun değil ama güvenin öğrendikten sonra çabuk alışacaksınız. Güzel hareketlerden biriside takla atmaktır ve oyun içinde çok büyük avantaj sağlamaktadır. A veya D tuşları ile bir yöne gidiyorsunuz ve o anda oturma tuşu olan "S" ye basarsanız örnekteki gibi takla atarsınız ve bu keskin nişancıların , AWP kullanıcılarının sizi avlama şansını azaltır ve farklı hareketler ile birleştirerek kendinizi boostlayabilirsinizUçan Takla
Biraz profesyonelleşiyoruz. Bunu nasıl ayarlayacağız diyebilirsiniz ama bir süre sonra beyniniz otomatik nerde yapması gerektiğini bulacak. Uçuyorsunuzu ve rampadan atladaınız ama küçük bir engele çarpacaksınız işte o anda takla atarak o engeli geçerken ekstra hız kazanma şansını yakalayabilirsiniz çünkü oyunda hızlı olmak çok önemlidir.

 


Ters takla
Örnekteki gibi bir simetriden geçeceksiniz ama zaman kaybetmek istemiyorsunuz. O zaman örneği baz alacak olursak yine hızlı giderken (A+W-W-W) boşluğa düştüğünüz anda hemen ters yöne basıp (D+W+Sağ Click) sağ jet mouse tuşunada nazikçe bir kez dokunacaksınız. Bu hareket anlatılmaz yaşanır olduğu için kendiniz keşfetmenizde fayda var :)

Örnek                                          Örnek

 


Ters Hızlanma
Ters hızlanma yöntemi dik bayırlardayken tırmanla kolaylığı sağlar. Ters bakıyorsunuz yüzünüz sola yani "A" tuşuna bakıyor ama siz "D " + "W" + "Sağ Click " yaptınız ve sola ters takla atarak engeli aştınız. Sonrasında D+W(Sık sık ) yaparak hızlanabilirsiniz

 

10
Soldat Rehberi / Re: Soldat Kontrolleri ve İpuçları / Soldat Nasıl Oynanır ?
« Last post by Floom on August 04, 2018, 11:14:05 PM »
Hızlı Koşu
Soldatta diğer oyunlardaki gibi hızlı koşma tuşu yok. Fakat hızlanmak sizin elinizde. Örnekteki gibi hızlanmak için gittiğiniz yön tuşuna basılı tutarken zıplama (W) tuşuna hızlı hızlı basmanız gerekir bu sizi belirli bir ivme kazandırdıktan sonra iyice hızlandıracaktır.

Hızlandıktan sonra boşluğa düşersenizde sağ tık (jet) kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Örnek                                                                            Örnek
 

Rampa Sıçraması
Rampalar ve engeller aslında karaklerimizi boostlamak / hızlandırmak için bizler için yapılmış birer fırsat. Sağa doğru hızlanacağımızı varsayarsak sağ yön tuşu (D) basılı tutarak hızlı hızlı (W) yukarı yön tuşuna basmak sizi hızlandıracaktırÖrnek                                                           Örnek
 

Aşağıdaki örnekte oyuncu sol (A) tuşuna basarken elini sol (A) ' dan çekip zıplama (W) ye basmıştır. Bu sebeple karakter önce durup sonra olduğu yerde sıçramıştır.


İşte bunu harika bir şekilde tamamlamak ancak böyle olurdu ! Haritada zor bir tepeye tırmanacaksınız ama vaktiniz yok düşman peşinizde ! O zaman yapmanız gereken tek şey az önce öğrendiğimiz gittiğiniz yön + zıplama kombinasyonundan sonra havalanır havalanmaz hemen ters yön + zıplama olacak. Yani A+W.W.W.W iken bir anda D+W.W.W.W
 

Yarım atlama

*Bu şekilde tünellerden geçerkende D+WWWWW şeklinde hızlıca geçebilirsiniz
Pages: [1] 2 3 ... 10