RSS

Haberler

Arkadaşlar selam,

Son 2-3 senedir Soldat ile hiç ilgilenmiyorum. Bunun en büyük sebebi artık Soldat'ın eskisi kadar aktif oynanmaması ve eski tadını vermemesi.

Bugün foruma bir bakayım dedim ve spam botlarının saldırdığını gördüm. Gün içinde yüzlerce mesaj atmışlar son birkaç günde. Onlarca farklı üyelik vardı. Silmeye başladım ama baş edemediğimi farkettim. Forumun güvenlik ayarlarını attırayım ve sürümünü güncelleyeyim vs. derken yanlışlıkla yedek almadan forumu patlatmış oldum. Gördüğünüz üzere tüm mesajlar, üyelikler gitmiş durumda. Sıfırdan forum açtım.

Aslında bu sıfırlama olayı hoşuma gitti, çünkü o spamları temizlemek işkence olacaktı. Hem daha az kategorisi olan, daha küçük bir forum artık daha iyi olacaktır, çünkü eskisi kadar aktif değil zaten.

Eğer eski forumdan almak istediğiniz mesajlar, önemli şeyler varsa veritabanı yedeğini kurtarabilirim sanırım ve mesajları görebilirsiniz, ancak mesaj ekleri vs. gitmiş durumda. İsteyen olursa kuracağım.

Bunun dışında şuan Macellan'da cto ve kurucu ortağıyım. Web tabanlı kurumsal yazılımlar, websiteleri, kurumsal kimlik tasarımları vb. şeyler yapıyoruz. Şuanda bir avrupa lokasyonlu şirket sunucumuz var, oradan CTF ve DM şeklinde 2 tane Soldat sunucusu açmayı düşünüyorum. Eğer isteyenler olursa açacağım.

Edit:

Capture the Flag
IP: server2.macellan.net
Port: 23073

Death Match
IP: server2.macellan.net
Port: 23074


Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
İstek, talep, soru vs. varsa her şeye açığım, konu altında belirtebilirsiniz.
Sayfa : 123